Wgrywanie strony...
  • Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.
Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.

Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.

Pisanie prac dyplomowych to spore wyzwanie intelektualne. Nie każdy jest w stanie mu podołać. Pisanie pracy licencjackiej, czy magisterskiej z pewnością nie jest łatwym zadaniem dla niejednego studenta. Nic więc dziwnego, że szukają oni niekiedy łatwego sposobu na wypełnienie tego zadania.

Sposobem tym bywa spisywanie prac starszych kolegów, zmieniając szyk zdań, czy używając synonimów. Coraz częściej uczelnie przeciwdziałają takim praktykom, sprawdzając prace dyplomowe z specjalnych programach anyplagiatowych. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza prowadzi prace nad Otwartym Systemem Antyplagiatowym OSA, który ma bardzo krytyczne parametry i wychwytuje precyzyjniej wszelki plagiat i podobieństwa.

Niemniej jednak najskuteczniej chroni przez plagiatem zaangażowanie promotora, który sprawdza sukcesywnie opracowane fragmenty prac i omawia ze studentem szczegółowo. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, a także Uniwersytet Warszawski wprowadził także obowiązkowe zaliczenie przedmiotu „Podstawy ochrony własności intelektualnej”, co ma skutecznie zniechęcać studentów do praktykowania pisania prac niezgodnie z przepisami prawa. Praca licencjacka czy też praca magisterska ma być indywidualnym, niepowtarzalnym dziełem studenta, popartym zdobytą przez niego wiedzą.

W końcu pisanie prac nie jest po to, aby odklepywać po kimś wytarte slogany, ale wnieść swój wkład intelektualny, rzucić nowe światło na dany problem.

Pisanie prac dyplomowych – cz jest to wstęp do wielkiej kariery dla rozmaitych studentów?.

Napisanie pracy dyplomowej, nawet bardzo dobrej nie gwarantuje sukcesu zawodowego. Powiedzmy sobie szczerze: dla pracodawców dyplomy są sprawą drugorzędną. To, co naprawdę ich interesuje to praktyczne umiejętności kandydata. Obecnie najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy są sprzedawcy. Tu liczą się przede wszystkim zdolności sprzedażowe oraz predyspozycje. Portale internetowe pełne są ogłoszeń dla przedstawicieli handlowych, doradców klienta oraz doradców finansowych. Na drugim miejscu, najbardziej poszukiwanymi pracownikami są informatycy. W całej Europie potrzeba obecnie jednego milionia programistów. Na miejscu trzecim są wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak kierowcy tirów, spawacze, czy też murarze. Napisanie pracy dyplomowej to na pewno nie koniec naszej edukacji. Często jest wręcz przeciwnie. Wielu z nas, prawdopodobnie będzie musiało się uczyć się resztę życia.

Oferty pracy

Dodaj komentarz