Wgrywanie strony...
 • Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.

Tematy prac licencjackich z marketingu – rozmaite propozycje

Tematy prac licencjackich z marketingu koncentrują się często na różnych zagadnieniach związanych promocją konkretnych usług i produktów. W poniższym artykule przedstawimy przykładowe tematy licencjatów z tej dziedziny.

Wielu studentów pisze swoje prace dyplomowe w oderwaniu od swoich planów zawodowych. Jest to wielki błąd. Najlepiej po prostu traktować swój licencjat jako preludium do swojej działalności zawodowej. Poniżej przedstawiamy rozmaite tematy prac licencjackich z marketingu. Możliwe, że któryś spośród nich, spodoba się Tobie.

Tematy prac licencjackich z marketingu – rozmaite przykłady.

 • Analiza działań promocyjnych danej firmy.
 • Wykorzystanie marketingu w agroturystyce.
 • Wpływ marketingu partyzanckiego na preferencje konsumenckie.
 • Sposoby oceny kampanii reklamowych.
 • Marketing szeptany jako narzędzie do kreowania popytu.
 • Przyszłość handlu detalicznego w Polsce.
 • Gry komputerowe jako instrument marketingowy.
 • Rola marketingu w branży IT.
 • Analiza kampanii promocyjnej danej firmy w Internecie.
 • Promocja firmy za pomocą mediów społecznościowych.

Rady dotyczące wyboru problematyki pracy licencjackiej z ekonomii.

Jeśli w dalszym ciągu masz pewne trudności z określeniem problematyki swojej pracy dyplomowej, to porozmawiaj ze swoim promotorem. On ma bardzo bogatą wiedzę o tworzeniu prac naukowych. Wspólnie na pewno uzgodnicie, jak powinna wyglądać tematyka Twojej pracy dyplomowej.

Poza tym Twój temat musi być łatwy do zobrazowania w postaci konkretnych danych. Bez nich nie uda się Tobie napisać żadnej pracy dyplomowej. Zanim więc zdecydujesz się na jakiś temat, to mniej pewność, że masz dostęp do niezbędnych informacji.

To, co decyduje o Twoim sukcesie (w nauce i nie tylko) to przede wszystkim Twoje nastawienie mentalne. W swojej działalności naukowej musisz być przede wszystkim pragmatykiem, który ma świadomość, że bez regularnego wysiłku intelektualnego, niczego nie osiągnie. Systematyka połączona ze ścisłą współpracą z promotorem, powinny doprowadzić Ciebie do ostatecznego sukcesu.

Tematy prac licencjackich z marketingu – finalne konkluzje.

Tematy prac licencjackich z marketingu są często bardzo ciekawymi analizami konkretnych działań promocyjnych. Tak czy inaczej, licencjat ma wartość wówczas gdy traktuje o konkretnych zagadnieniach, które występują w realnym biznesie.

Im bardziej Twoja licencjacka praca jest powiązana z realną praktyką, tym większy ma ona walor edukacyjny. Poza tym tego typu praca dyplomowa będzie ona stanowiła wartość dla Twojego potencjalnego pracodawcy. Wielu studentów znalazło ciekawe miejsca pracy, dzięki swoim pracom licencjackim i magisterskim.

Dodaj komentarz