Wgrywanie strony...
  • Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii – garść przykładów i porad

Tematy prac magisterskich z Ekonomii są na różnych poziomach trudności. W tym artykule przedstawimy cały szereg interesujących zagadnień na takie teksty naukowe. Podpowiemy też jak rozpoznać łatwe zagadnienia na swoją pracę dyplomową z omawianej dziedziny.

Idealne zagadnienie na pracę magisterską z Ekonomii powinno Ciebie interesować oraz chciałbyś z nim związać swoją zawodową przyszłość. Najważniejszą cechą dobrze dobranego tematu jest przede wszystkim… dostęp do danych. Bez niego nie ma mowy o rzetelnej działalności naukowej. Lepiej mieć nudny temat, ale z dostępem do informacji, aniżeli arcyciekawy temat, ale już bez danych. Dane to podstawa i wybierając swoje zagadnienie, musisz to mieć na względzie.

Poniżej prezentujemy wiele, interesujących zagadnień na prace magisterskie z zakresu Ekonomii. Możliwe, że któryś spośród nich Ciebie zainteresuje. W doborze odpowiedniego zagadnienia na pewno zawsze może pomóc Tobie Twój promotor.

Tematy magisterskich prac z Ekonomii – rozmaite przykłady

  • Wielowymiarowa analiza sytuacji finansowej danej firmy notowanej na giełdzie.
  • Przyczyny problemów w strefie Euro.
  • Czy Bitcoin może stać się nową walutą rezerwową?
  • Wpływ ujemnych stóp procentowych na polską gospodarkę.
  • Ocena skutków ekonomicznych polityki gospodarczej prowadzonej przez Leszka Balcerowicza.
  • Wpływ długu publicznego na rozwój ekonomiczny Polski.
  • Ekonomiczne skutki pandemii Koronawirusa.
  • Czy ceny metali szlachetnych są zmanipulowane?

Jeśli jeszcze nie wiesz, o czym chcesz pisać swoją pracę magisterską z Ekonomii, to zawsze możesz sprawdzić tematy, jakie były pisane w poprzednich latach. Bardzo prawdopodobne, że taka lektura pomoże Tobie w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Warto również w ramach inspiracji czytać gazety oraz strony internetowe o tematyce ekonomicznej.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii – podsumowanie.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii na pewno są mocno zróżnicowane jeśli chodzi o poziom trudności i warto wybrać takie zagadnienie, do którego nigdy nie brakuje danych. Klasycznym przykładem takiego tematu jest “analiza finansowa wybranej spółki notowanej na giełdzie”. Podmioty notowane na giełdzie muszą udostępniać swoje dane, więc problemów z danymi w przypadku takiego tematu na pewno nie będzie. Poza tym warto by zagadnienie, o którym chcesz pisać, było dla Ciebie pasjonujące, ponieważ w takiej sytuacji wszelka działalność naukowa by była dla ciebie relatywnie łatwa.

Dodaj komentarz