Wgrywanie strony...
  • Pisanie prac dyplomowych kontra antyplagiat.
Uniwersytet Adama Mickiewicza

Uniwersytet Adama Mickiewicza – trochę historii

Uniwersytet Adama Mickiewicza cieszy się długoletnią historią, powołany w 1919 roku, pod nazwą Uniwersytet Polski, rok później przemianowany na Uniwersytet Poznański, a od świąt Bożego Narodzenia w 1955 roku pod patronatem Adama Mickiewicza.

Dziś uniwersytet obejmuje piętnaście wydziałów, na których można pobierać nauki zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym, na trzech poziomach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia podyplomowe. Studia licencjackie charakteryzują się zdecydowanie większą otwartością dla studentów i mniejszym stopniem trudności, aniżeli kolejne poziomy.

Nie tak trudno obronić pracę licencjacką, ale już studia magisterskie wymagają dużo większego zaangażowania, wkładu pracy, wiedzy i umiejętności pozwalających na uzyskanie tytułu magistra w danej dziedzinie. Pisanie prac dyplomowych jest dużo bardziej wymagające i utrzymywane na wysokim poziomie. Uniwersytet Adama Mickiewicza ukończyło także wiele znanych osobistości m.in.: Jan Kulczyk, Jan Kaczmarek, Hanna Suchocka, czy Mariusz Max Kolonko. Pierwszym rektorem na uniwersyteckie był lekarz i społecznik Heliodor Święcicki, obecnym, od 2016 roku jest biolog Andrzej Lesicki.

Absolwenci tej uczelni cieszą się sporym uznaniem wśród pracodawców. Uniwersytet to nie tylko spora dawka przydatnej wiedzy, ale także nauka praktycznych umiejętności, niezbędnych w życiu zawodowym.

Uniwersytet Adama Mickiewicza, a trendy na rynku pracy.

Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza można studiować bardzo wiele zróżnicowanych kierunków. Bardzo ciekawymi kierunkami są marketing oraz informatyka. Są to kierunki, których absolwenci nie powinni mieć problemów z pracą. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że najbardziej poszukiwanymi przez pracodawców pracownikami są rozmaici sprzedawcy. Pracownik sprzedaży to przykładowo doradca klienta, doradca finansowy, przedstawiciel handlowy, czy też key account manager. Ogłoszeń o pracę dla profesjonalnych pracowników sprzedaży zdaje się być coraz więcej. Na miejscu drugim są informatycy. W obrębie informatyki istnieje bardzo dużo specyficznych specjalizacji. Przykładowo programista gier i twórca stron internetowych to dwie zupełnie inne specjalizacje informatyczne. Szacuje się, że w Polsce brakuje 40 000 programistów. W całej Europie obecnie brakuje dziesiątków tysięcy programistów. Technologia związana z kryptowalutami z pewnością wzmocni jeszcze popyt na profesjonalnych informatyków. Podsumowując, kierunków na Uniwersytecie Adama Mickiewicza jest bardzo dużo. Warto jednak wnikliwie obserwować rynek pracy i studiować te dziedziny, które dają szansę na dobrą, perspektywiczną pracę.

Katalog stron

Dodaj komentarz