Trochę historii o Uniwersytecie Adama Mickiewicza

Uniwersytet Adama Mickiewicza cieszy się długoletnią historią, powołany w 1919 roku, pod nazwą Uniwersytet Polski, rok później przemianowany na Uniwersytet Poznański, a od świąt Bożego Narodzenia w 1955 roku pod patronatem Adama Mickiewicza.

Dziś uniwersytet obejmuje piętnaście wydziałów, na których można pobierać nauki zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym, na trzech poziomach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia podyplomowe. Studia licencjackie charakteryzują się zdecydowanie większą otwartością dla studentów i mniejszym stopniem trudności, aniżeli kolejne poziomy.

Nie tak trudno obronić pracę licencjacką, ale już studia magisterskie wymagają dużo większego zaangażowania, wkładu pracy, wiedzy i umiejętności pozwalających na uzyskanie tytułu magistra w danej dziedzinie. Pisanie prac dyplomowych jest dużo bardziej wymagające i utrzymywane na wysokim poziomie. Uniwersytet Adama Mickiewicza ukończyło także wiele znanych osobistości m.in.: Jan Kulczyk, Jan Kaczmarek, Hanna Suchocka, czy Mariusz Max Kolonko. Pierwszym rektorem na uniwersyteckie był lekarz i społecznik Heliodor Święcicki, obecnym, od 2016 roku jest biolog Andrzej Lesicki.

Absolwenci tej uczelni cieszą się sporym uznaniem wśród pracodawców. Uniwersytet to nie tylko spora dawka przydatnej wiedzy, ale także nauka praktycznych umiejętności, niezbędnych w życiu zawodowym.

Katalog stron